fbpx

Agnieszka Miela (pisarka / Polska) [OLD]

Urodzona w 1990 sąsiadka filmowych Kargula i Pawlaka. Czyli pochodzi z okolic Wrocławia – wyjaśniamy dla naszych młodszych uczestników. 😉 Kolekcjonerka wierzeń z różnych stron świata, szczególnie jest zafascynowana przesądami i magią praktykowanymi na polskich wsiach. Prowadziła już kilka prelekcji poświęconych tej tematyce. Wolny czas spędza grając w larpy lub pracując przy ich organizacji, co pozwala jej na bezpośredni kontakt z inną rzeczywistością. Jest miłośniczką literackich horrorów i jak sama o sobie mówi: dziwakiem z powołania.

16 marca miała miejsce premiera pierwszego tomu jej debiutanckiej trylogii: „Dzieci Starych Bogów”. A co o niej twierdzą recenzenci na portalu LubimyCzytac.pl? 

  • W mojej opinii udany debiut. Uważam, że fantasy to nie jest gatunek, w którym łatwo napisać debiutancką powieść. Autorce się to udało.
  • To rozbudowane dark fantasy, opisujące losy Bertrama Armina i Aine z rodu Wartów, jest doskonałym przykładem, na jak wysokim poziomie stoi nasza rodzima, polska fantastyka! 
  • Myślę, że fanów wszelkich mitologii zachwyci również ta kreowana w tym tytule. Poznajemy jej elementy oraz konstrukcję wraz z trwaniem fabuły. Jeśli lubicie tego typu tytuły, to ja ze swojej strony mogę gorąco polecić. Będę z niecierpliwością czekać na kolejne tomy! 

Chcesz wiedzieć o czym będzie kolejny tom i kiedy się ukaże? Albo może ciekawi Cię szeroka wiedza Agnieszki na temat rodzimych wierzeń? Przyjdź na spotkanie i sam zapytaj Agnieszkę o wszystko!