fbpx

Arkady Saulski (pisarz / Polska) [OLD]

Gdy był dzieckiem marzył o zostaniu archeologiem, względnie filmowcem. Gdy dorósł Arkady Saulski został pisarzem i zdaje się, że taka droga była mu pisana, bo jak sam przyznaje: nie potrafi nie wymyślać stale nowych historii.

Arkady debiutował na łamach “Nowej Fantastyki” opowiadaniem “Dzieci syberyjskie” w roku 2010. Sześć lat później wydał powieści “Czarna kolonia” oraz “Wilk”. Opowiadaniem “Husarze śmierci” zdobył drugą nagrodę w konkursie Stwórz Swoją Historię, a “Księga ostrzy” dała mu drugie miejsce w konkursie Dylematy Singielki. Ukończył również stosunki międzynarodowe na Akademii Marynarki Wojennej, jest dziennikarzem “Gazety Bankowej” oraz wydawcą portalu wGospodarce.pl. Za działalność zawodową zdobył Nagrodę. im. Władysława Grabskiego, przyznawaną przez NBP najlepszym dziennikarzom ekonomicznym w Polsce. Dzięki temu mixowi zainteresowań z pewnością odpowie na każde Wasze pytanie!

Sam mówi, że szczególnym szacunkiem darzy twórczość Rafała Dębskiego, Feliksa W. Kresa, George’a R.R. Martina, Miroslava Žambocha i Mario Puzo, co wspaniale uzupełnia jego ulubione zajęcia – przebywanie w domu, spacerowanie i rozmawianie z żoną oraz granie w Warhammera. Zarzuty związane z tymi ostatnimi zainteresowaniami odpiera deklaracją, że z kapcie uznaje za element systemu domowej opresji i walczy z ich instytucją od małego.

Przed chwilą, w lutym 2021 roku premierę miała jego najnowsza powieść “Czerwony lotos”. O samurajach. A także o duchach, honorze oraz miłości i nienawiści sięgających poza grób. Czyli idealna pozycja dla wszystkich, którzy przyjaznym okiem patrzą na kultury dalekowschodnie. Ale o więcej, będziecie musieli sami zapytać Arkadego Saulskiego podczas jego spotkania autorskiego!