fbpx

Bartek Biedrzycki (pisarz / Polska) [OLD]

Bartek Biedrzycki, rocznik 1978, robił w swoim życiu tyle rzeczy, że na pełen opis jego działalności zużylibyśmy klawiaturę. W telegraficznym skrócie możemy powiedzieć Wam, że jest to: polski scenarzysta, wydawca i publicysta komiksowy, podcaster, autor fantastyki i science-fiction.

Sam twierdzi, że pod wieloma względami jest reliktem. Urodził się w latach 70, ale ludowa rzeczywistość, do której wychowywano go w latach 80. nigdy nie nadeszła. Grał w gry na 8-bitowym Atari, a klocki Lego znał głównie z Pewexu. W dorosłym życiu był nauczycielem i żołnierzem, pracował w nocnych klubach i telewizji, w końcu rzucił wszystko i poszedł robić do prywatnej korporacji.

Fantastykę poznał dzięki przygodom pilota Pirxa, ale zaczytywał się także w wielotomowych sagach fantasy. Zanim zaczął publikować książki, pisał i wydawał komiksy, zajmował się publicystyką oraz nagrał kilkaset audycji mówionych. Jest jednym z głównych bohaterów powieści “Szczury Wrocławia” Roberta Szmidta.

W latach 2018-2020 roku wraz z Krzysztofem Sokołowskim reaktywował magazyn „Fenix”, był inicjatorem powstania zina „Żar-ptak” oraz rozpoczął wydawanie „Rocznika Fantastycznego”.

Na polu pisarstwa fantastycznego debiutował w 2014 roku wydając “Kompleks 7215, Opowieści z postapokaliptycznej aglomeracji t. I” nakładem Fabryki Słów. Od tamtej pory wydał w sumie 5 książek i jedną powieść dla dzieci.

W 2021 roku wydał drukiem pierwotnie opublikowaną w formie elektronicznej antologię komiksową “Gniazdo Światów”. Dochód ze sprzedaży komiksu przeznaczony został na cele charytatywne.

Lubi mięso, robienie zdjęć i rozbiórki mostów drogowych.