fbpx

Santa Evita (teatr / Japonia) [OLD]

Ewa Barylińska, czyli Santa Evita to japonistka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Waseda w Tokio. Z zamiłowania modelka alternatywna i artystka burleskowa. Od prawie 5 lat mieszka w Japonii. W wolnym czasie chodzi do teatru oraz szkoli się w kitsuke – sztuce ubierania kimona.

Jej zainteresowanie kulturą dalekiego wschodu narodziło się w kubku herbaty. W wieku 15 lat jej miłość do herbaty zaprowadziła ją na prezentację japońskiej sztuki Drogi Herbaty – chadō i postanowiła dołączyć do działającego w Warszawie stowarzyszenia Urasenke, żeby uczyć się ceremonii herbacianej. Tam poznała pierwsze zwroty po japońsku, które zdefiniowały jej przyszłą ścieżkę naukową. A że lubi uczyć się języków obcych, tym łatwiej było jej tą drogą podążać. Dotychczas uczyła się w swoim życiu 6 różnych, a obecnie zna biegle angielski i japoński. 

Santa Evita spróbowała swoich sił także w modelingu alternatywnym. Zawsze chciała sama tworzyć fotografie inspirowane modą gotycką, czy fantasy. Uwielbiała klimaty wiktoriańskie i steampunk, ale też i pin-up, czy burleska były jej bliskie. To stąd pojawiła się myśl, że skoro już zaczęła szyć do sesji zdjęciowych biustonosze wyszywane kryształkami, to równie dobrze może w tym faktycznie wystąpić… I tak właśnie zaczęła występować w burlesce. Teraz jej kariera modelingowa zakręciła w stronę jej zainteresowania kimonami. Od 10 roku życia uwielbiała musicale i chciała nawet zdawać do szkoły aktorskiej, w tym celu uczyła się tańczyć i była w szkole muzycznej w klasie wokalu. Od liceum zaczęła też naukę gry na harfie. Z takim zestawem umiejętności jej zainteresowanie teatrem wydaje się być oczywistą konsekwencją. W czasie swojego pobytu Japonii miała okazję osobiście występować na tamtejszych scenach odgrywając role męskie w przedstawieniach musicalowo-rewiowych. Takarazuka to pasja, którą odkryła niespodziewanie podczas pierwszego stypendium w Japonii. Jak sama wspomina na zawsze ją to zmieniło. 

Podczas Foconu Santa Evita opowie o sekretach świata japońskiej rewii.