fbpx

Hubert Ronek (komiks / Polska) [OLD]

Hubert Ronek jest polskim twórcą komiksów, rysownikiem i scenarzystą. Autor komiksów: “Kraina Herzoga”, “Dom Żałoby”, “Henryk i Bonifacy”, “Ziarnko Prawdy”, serii “Jestem Bogiem”, a także popularnych serii dla dzieci: “Wojenna Odyseja Antka Srebrnego”, „Sieciaki” oraz „Ada, Junior i Pirat”, publikowanej przez 12 lat w prasie dziecięcej. Z wykształcenia jest zarówno magistrem sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie jak i magistrem filologii polskiej.

Obecnie tworzy kolejne komiksy historyczne dla młodszych czytelników i dwa autorskie projekty.

Pierwszy z nich – “World of Aghart” – opowiada o świecie rządzonym przez Mastara. W pierwszym zeszycie do królestwa przybywają najlepsi trenerzy z całego Aghartu. Wybierając swych najlepiej wyszkolonych i najsilniejszych podopiecznych, stają do rywalizacji w największym i najbardziej prestiżowym turnieju Potworów – Turnieju Fangha! Na podstawie komiksu Hubert Ronek stworzył także grę planszową, której prototyp uzyskał w 2020 roku wyróżnienie w konkursie wydawnictwa Galakta.

Drugim projektem jest „W.E.”, czyli seria osadzona w klimacie postapo, w której znajdziecie opowieść obyczajową z elementami fantastycznymi i przygodowymi. Kolejne zeszyty są publikowane w ramach crowdfundingu. Pierwsza zbiórka zakończyła się rewelacyjnym wynikiem 388% kwoty niezbędnej do wydania, a drugi zeszyt został ufundowany już w niecałe 24 godziny kampanii!

Podczas Foconu Hubert Ronek opowie o swoich projektach, ale też o tym, jak to jest łączyć rysowanie komiksów dla dzieci i z twórczością dla dorosłych.