fbpx

Karl Kerschl (komiks / Kanada) [OLD]

Karl Kerschl jest pochodzącym z Kanady twórcą komiksów. Najbardziej znany jest ze swoich prac dla sławnego DC Comics. Do jego najpopularniejszych tytułów można zaliczyć Adventures of Superman, Majestic, All-Flash oraz Teen Titans: Year One. 

Swoje dzieciństwo spędził w Niagara Falls na granicy między Kanadą, a USA. To tam, już jako dziecko poświęcał dużo czasu na swój rozwój artystyczny. Godzinami przesiadywał na podwórku rysując zwierzęta, a jak sam wspomina w wywiadzie dla “Comics Beat”: praktycznie wszystkie jego szkicowniki wypełnione były rysunkami pand, pum i orłów.

Jednak jego zainteresowanie komiksami pojawiło się dopiero w wieku 18 lat. Swoją edukację artystyczną rozpoczął w Ontario College of Art jednak już po roku zdecydował się zrezygnować. Zyskany czas postanowił poświęcić na samodzielne ćwiczenia, aby w ten sposób doskonalić i odkrywać własny styl rysowania. 

W 2007 roku rozpoczął publikację cotygodniowego komiksu “The Abominable Charles Christopher”. Opowiada on o przygodach mrocznego, ale łagodnego stworzenia podobnego do mitycznej Wielkiej Stopy, oraz o jego leśnych przyjaciołach, którzy muszą bronić swoich lasów przed zagrożeniami ze strony ludzi. W 2010 roku komiks zdobył nagrodę Joe Shustera oraz nominację do nagrody Eisnera, a już rok później, bo w 2011 udało mu się ją zdobyć. Z czasem komiks został zebrany w dwóch luksusowych, limitowanych tomach w twardej oprawie. 

W ostatnich latach na rynku pojawiło się jeszcze wiele nowych tytułów autorstwa Karla Kerschla jak na przykład Isola czy Gotham Academy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym jak zostać uznanym na świecie rysownikiem komiksów i czy jednak ważniejsza jest edukacja artystyczna, czy własna kreska – przyjdź koniecznie na to spotkanie!