fbpx

Magda „Cathia” Kozłowska (fandom / Polska) [OLD]

Magdę “Cathię” Kozłowską zna cały fandom. Aktywnie uczestniczy w polskim środowisku fanowskim już od ponad 20 lat. Na konwentach prowadzi prelekcje i panele, które sprawiają, że cała sala jest pełna, a dalsi uczestnicy, chętni do wysłuchania co Cathia ma do powiedzenia, dobijają się drzwiami i oknami. Jak sama o sobie mówi jest “zwierzęciem konwentowym”. Lubelski Falkon, na którym Cathia zwykle świętuje swoje kolejne 18 urodziny, miał nawet kiedyś cały blok programowy Cathia & Friends!

Z całej fantastyki i science-fiction Cathia ukochała sobie przede wszystkim „Gwiezdne wojny” i serial „Supernatural”. Jest niepoprawną wielbicielką czarnych charakterów, na czele z pewnym Wielkim Moffem…

Mól książkowy, zawodowo przewodnik turystyczny, bywalczyni konwentów, członkini Legionu 501. Zajmuje się rękodziełem, robiąc kartki o fantastycznej tematyce (Fantastyczne Kartki Cathii) i pisze o książkach i serialach na blogu „Rozdroża Cathii” – i mówi, że robi to w wolnych chwilach. Ale my naprawdę nie mamy pojęcia, kiedy udaje jej się znaleźć coś takiego jak “wolne chwile” przy tak szerokim spektrum zainteresowań!

Podczas Foconu Cathia zabierze Was do wiecznie zielonych krain fantastyki, żeby pokazać ich oblicza, których jeszcze nie znacie… Śledźcie nasz profil, bo już niedługo będziemy więcej opowiadać o tematach prelekcji!