fbpx

Magdalena Kozak (pisarka / Polska) [OLD]

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oficer Sił Zbrojnych Wojska Polskiego w randze Kapitana, ratunkowy lekarz wojskowy. Ranna podczas drugiej misji w Afganistanie, odznaczona Gwiazdą Afganistanu. Powieść “Minas Warsaw” zaczęła pisać podczas misji w Kuwejcie… Obecnie służy w stopniu kapitana w 2. grupie poszukiwawczo-ratowniczej w Mińsku Mazowieckim. Do tego skacze ze spadochronem, jest instruktorem i sędzią strzelectwa sportowego, interesuje się systemami walki…

Dorobek literacki Magdaleny nie ustępuje w najmniejszym stopniu jej dokonaniom w służbie ojczyzny. Zadebiutowała w grudniu 2004 z opowiadaniem zatytułowanym „Nuda”, które pojawiło się na łamach internetowego magazynu „Fahrenheit”. Publikowała w „Nowej Fantastyce”, „Science Fiction” oraz „Esensji”. W dwa lata od ukazania się jej debiutanckiego opowiadania opublikowała swoją pierwszą powieść “Nocarz”, która przysporzyła jej wiernego fanklubu. Zarówno “Nocarz” jak i kolejne części: “Renegat” i “Nikt” były nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. “Łzy Diabła”, zainspirowane przez służbę w Afganistanie, były nominowane do nagrody literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

Z największą wojowniczką wśród polskich fantastów porozmawiamy na Foconie o jej inspiracjach, sile oraz o tym, czy aby dostać nową jej powieść, Ojczyzna musi ją wpierw wezwać na misję.