fbpx

Michał Frąckiewicz (pisarz / Polska) [OLD]

Michał Frąckiewicz to autor łączący w debiucie swoje zainteresowanie fotografią, literaturą i architekturą. Twórca uniwersum PRL2028 – polskiego cyberpunka i postapokalipsy w socjalistycznych realiach, dystopijnej wizji przyszłości, w której PRL i ZSRR wciąż istnieją, a technologie służą do kontrolowania obywateli. Michał mimo, że jeszcze nie wydał książki zgromadził już blisko 30 tysięcy fanów jego uniwersum! 

Planuje dalej pisać o Warszawie i jej obrzeżach, o blokowiskach i cywilizacji poprzemysłowej. Na publikację czekają również opowiadania z pogranicza współczesnego techno-thrillera i science-fiction, podejmujące temat technologii i nadchodzących przemian cywilizacyjnych. 

W wolnym czasie prowadzi stronę „betonowe zamki” poświęconą fotografii, reportażom i podróżom. Jego publikacje to między innymi: „Przemysłowe pogranicze” z 2016 roku, książka która jest efektem wielu wypraw autora z aparatem w opuszczone rejony Warszawy. Opisuje ona dzisiejszy świat obrzeży cywilizacji, historię tych tajemniczych miejsc i prawdopodobne scenariusze na przyszłość. Pozostałe z nich, ale nie mniej interesujące to przykładowo:  opowiadanie „Teorie konspiracji”, które ukazało się w magazynie Histeria XXV w marcu 2018 roku oraz magazynie Pocisk, a także esej „Highway czy ślepy zaułek: przyczynek do antropologii miasta” który ukazał się w czasopiśmie Akcent.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowych opowiadań Michała Frąckiewicza koniecznie przyjdź na spotkanie Foconu!