fbpx

Trevor James Yanke – NotParadox (gry komputerowe / USA) [OLD]

Trevor James Yanke, czyli znany z YouTube NotParadox jest psychologiem przemysłowym, psychologiem ds. E-sportu i jednym z największych twórców treści edukacyjnych dla Heroes of the Storm. Swój kanał na Youtube stworzył z myślą o wrzucaniu tam prostych filmików z gier, a tymczasem sposób jego analitycznego podejścia trafił do widzów. Dlatego też motywem jego kanału stało się spojrzenie także na stronę psychologiczną i filozoficzną rozgrywek. NotParadox uczy się neuropsychologii, dlatego też tworzone przez niego treści są tak bardzo różne od tych dostępnych na innych kanałach. 

Obecnie jego kanał ma blisko 50 tysięcy subskrybcji, a filmy ponad 12 mln wyświetleń. Podczas Foconu NotParadox opowie o fenomenie swojego kanału, ale też o psychologicznej stronie gier. 

Sam o sobie mówi:

„Nauczyłem setki tysięcy graczy używać swoich umysłów na różne sposoby, aby zmienić sposób, w jaki się uczą i samodoskonalić się. Moim celem było rozpoczęcie gry Heroes of the Storm, która jest grą, którą znam, a następnie przetestowanie, jak dobrze techniki psychologiczne mogą poprawić Twoją grę i życie osobiste. Spośród prawie 50 drużyn, które trenowałem, wszystkie dotarły do swoich play-offów z ponad 10 wygranymi w swoich turniejach. W psychologii prowadzę badania nad grami. Używane są na uniwersytetach na całym świecie. Na YouTube, w ciągu pierwszych 6 miesięcy, docierałem do prawie pół miliona osób miesięcznie. Moim ostatecznym celem jako gracza, twórcy treści i psychologa jest nauczenie się, jak gry wideo wpływają na nasze mózgi, a jeśli je poprawiają to czy możemy wykorzystać te informacje, aby uczynić świat lepszym miejscem? ”