fbpx

Kto organizuje Focon?

Cóż mamy Wam długo mówić? 

Była sobie nasza główna koordynatorka – Anna – która powiedziała „Zróbmy konwent!”. Jak powiedziała, tak zrobiła i my tak już drugi rok 🙂

Chcesz do nas dołączyć? Zajrzyj na doł strony 🙂 

Nad Foconem 2.0 pracują:

Anna Kłos


Główny koodynator

Wojciech "Ajon" Kucza


Tłumacz

Grzegorz Wielgus


Copywriter

Katarzyna "Yenn" Gąsiorowska


graficzka

Aleksander "Kauach" Kauch


Koordynator Game Jamu

Magdalena Stonawska


Koordynatorka Programu Fanowskiego

Dorota "Skrzydlata Bestia" Kobylańska


ORGANIZATORKA DS. GAMINGU

Łukasz Rzadkowski


KOORDYNATOR PROGRAMU HORROR & GROZA

Maria "Zoja Hawryło" Szymczak


ORGANIZATORKA KOMUNIKACJI PATRONACKIEJ I AMBASADORSKIEJ

Bruno Grigori


KOORDYNATOR NAGRODY LITERACKIEJ

Weronika "Sutsui" Kochan


RESEARCHERKA

Barbara Gąsiorowska


HONOROWY CZŁONEK GRONA ORGANIZATORSKIEGO

Podmiotem prawnym odpowiadającym za organizację Foconu (Fantasy Online Convention) jest: BARBARA H.U.P. NIP: 6771396097.

Forma Barbara jest właścicielem antykwariatu internetowego: http://barbara.sklep.pl/

Nabór do grona organizatorów konwentu Focon

Prace nad jednymi atrakcjami już trwają w najlepsze, nad innymi dopiero zaczynamy prace, a jeszcze inne kwestie wciąż leżą  odłogiem, bo nie czujemy się wystarczająco kompetentni/e, aby się nimi zająć. I choć zależy nam na zapewnieniu reprezentacji każdej fantastycznej dziedzinie, to nie chcemy robić czegoś na pół gwizdka, bo się na tym nie znamy 🙂 Dlatego chętnie poszerzymy nasz zespół o osoby, które mogłyby nas w tych obszarach wspomóc swoją wiedzą.

UWAGA! Jeśli robiłeś/łaś kiedyś coś przy konwentach/festiwalach, to super, ale my nie oczekujemy doświadczenia. Wystarczy nam serce i zaangażowanie. 

Do naszego zespołu poszukujemy jeszcze osób zainteresowanych tematyką:

Komiks

Poszukujemy samodzielnego/ej koordynatora/ki programu komiksowego do którego/ej zadań będzie należało zaproszenie gości oraz wymyślenie i zorganizowanie atrakcji związanych z komiksami. 

Filmy / Seriale

Poszukujemy samodzielnego/ej koordynatora/ki programu związanego z filmem i serialem do którego/ej zadań będzie należało zaproszenie gości oraz prelegentów związanych z tym tematem. 

RPG / LARP

Poszukujemy koordynatora/ki, który chciałby rozwinąć na Foconie strefę RPG lub LARP. Dotychczas tych atrakcji w ogóle u nas nie było, dlatego dobrze, abyś miał/a większą wiedzę od nas w tej dziedzinie 🙂

Planszówki

Poszukujemy osoby, która będzie miała chęć zaangażować się w powstanie wirtualnego games roomu na Foconie.

Cosplay

Poszukujemy osoby, które chciałyby podjąć się koordynacji konkursu cosplay według opracowanego planu, a także wymyślić i zorganizować atrakcje związane z tą tematyką.

Moderacja

Z otwartymi ramionami przyjmiemy osoby, które będą miały ochotę wspomóc nas przy moderacji wydarzenia w dniach 27-31.10. 

Research

Osoby, które lubią wyławiać informacje z internetu lub wysyłać maile zawsze nam się przydadzą w każdej ilości! 🙂

Ambasadorowie/ki

Zapraszamy osoby zajmujące się recenzowaniem książek, komiksów, planszówek, gamingiem, czy streamingiem sesji RPG/LARP do dołączenia do fokariańskiej rodziny ambasadorskiej. Więcej informacji tutaj. 

Zastanawiasz się czy dasz radę połączyć pomoc przy Foconie ze swoimi codziennymi obowiązkami?

Praca koordynatora działu jest to maksymalnie kilka godzin tygodniowo, z wyjątkiem dwóch tygodni poprzedzających wydarzenie kiedy może być jej odrobinę więcej + obecność podczas wydarzenia w dniach 28-31.10.

Do zadań koordynatora będzie należało wyszukanie i zapraszanie gości (w przypadku większości działów maksymalnie dziesięciu), uzgodnienie z nimi formalności oraz zapewnienie im opieki podczas wydarzenia. Mile widziane jest również zaproponowanie atrakcji odpowiadających charakterowi bloku (warsztaty, Pokazy oraz panele dyskusyjne mile widziane) i zorganizowanie rzeczonych punktów programu. Jednak praca przy Foconie ma przede wszystkim być dla Ciebie przyjemnością dlatego, jeśli chcesz zrobić tylko część z tych rzeczy, o których piszemy, a innych nie – pisz do nas śmiało! Każda pomoc jest mile widziana 🙂

W przypadku koordynatora/ki konkursu cosplay pracy jest nieco więcej, ponieważ dochodzą do tego kwestie związane z promocją konkursu.

To, co jest dla nas bardzo ważne, to abyś raz na miesiąc / dwa tygodnie / tydzień (zależy, w której fazie organizacji aktualnie będziemy) znalazł/a czas na spotkanie online, żebyśmy mogli ustalać bieżące zagadnienia i wymieniać się informacjami.

 

Pamiętaj, że Focon nie jest imprezą komercyjną. Jesteśmy grupą fanów, która postanowiła zrobić razem coś super i jedyną gratyfikacją, jaką możemy Ci zapewnić to nasza wdzięczność oraz satysfakcja z bycia częścią naszej organizatorskiej rodziny.

No i możemy Ci wystawić referencje oraz prawdopodobnie zaliczyć praktyki, jeśli jesteś studentem / studentką 🙂