fbpx

Wspominamy Focon 1.0! (część 2)

Wspominamy Focon 1.0! (część 2)

Rok temu z radością informowaliśmy o kolejnych gościach, którzy zgodzili się wziąć udział w Foconie 1.0. Wystarczyło kilka kliknięć, abyście gościli w  swoich domach Guya Gavriel Kay’a, Petera V. Bretta, Rebeccę F. Kunag czy Angusa Watsona. Równie imponująco wyglądała polska strona sekcji literackiej – na Waszych ekranach zagościli m.in. Andrzej Pilipiuk, Tomasz Kołodziejczak, Andrzej Ziemiański, Magdalena Kozak czy Marcin Mortka. Pamiętajmy też o tym, że fantastyka to nie tylko książki, ale również gry. O wirtualnym świecie opowiadali goście z najważniejszych polskich studiów w branży gamedevowej – 11 bit studios reprezentował prezes Przemek Marszał oraz Aleksander Kauch i Alexandre Boiret, natomiast CD Project Red Mateusz Szymański i Magdalena Kucenty. Swoją wiedzą podzielili się również członkowie katowickiego Anshar Studios, a także Joey Yu oraz Tom Putzki. Trudno sobie wyobrazić konwent bez obecności cosplayerów O swojej pasji do kostiumów opowiadały m.in. Mochi Chuu z Włoch i Shappi z Polski. Nie zapomnieliśmy także o innych odcieniach fantastyki. O grach planszowych mogliśmy usłyszeć od weteranów, takich jak Michał Oracz z Awaken Realms czy Adam Kwapiński. Dla miłośników grafiki i komiksów odbywały się spotkania z Karlem Kerschlem, Hubertem Ronkiem, Mateuszem Urbanowiczem oraz innymi gośćmi, dla których rysunek nie ma tajemnic. Na Foconie 1.0 nie zabrakło też miejsca dla muzyków, takich jak wokalista Nocnego Kochanka Krzysztof Sokołowski czy Robert Brown ze steampunkowej grupy Abney Park. O kulisach pracy na scenie opowiedzieli związani z teatrem oraz filmem Marek Brodzki, Jacek Mikołajczyk, Marek Hucz oraz Jan Jurkowski.

Przez wirtualne pokoje Foconu 1.0 przewinęło się prawie 2500 osób – jak dla nas jest to imponująca liczba.

Dziękujemy Wam za zeszły rok i serdecznie zapraszamy na drugą edycję Foconu. Pracujemy ciężko, aby zapewnić jeszcze więcej atrakcji, konkursów, spotkań, prelekcji i wszystkiego w czym tylko moglibyście chcieć brać z nami udział!

Widzimy się w październiku – w dniach 28-31.10 nasza strona znów zamieni się w jedyny w swoim rodzaju internetowy konwent!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.