fbpx

Andrzej Ziemiański (pisarz / Polska) [OLD]

Optymista, który deklaruje, że ma szczęście. Bezpośredni, choć w wywiadach czasem zastanawia się, czy jednak nie jest “konfliktowy”. Cieszy się, że jest Polakiem. Czyta wyłącznie wspomnienia, biografie, literaturę faktu i książki historyczne. Posiada notes z pomysłami i ciekawostkami, z którego czasem wyciąga pomysł na opowiadanie. Trochę jak królika z kapelusza, biorąc pod uwagę, że „Autobahn nach Poznań” powstało z połączenia notatek: „Gepard, który mówi” oraz „każdą klęskę można odwrócić sprowadzając klęskę jeszcze większą”. W swojej optymistycznej naturze nie może zrozumieć malkontenctwa, ani tego, że ludzie poszukują w literaturze pokrzepienia serc. Jego bestsellerowa seria – “Achaja” – zyskała rozgłos, bo pojawiła się we właściwym czasie i miejscu.

Marzył, aby zostać pisarzem i móc opowiadać historie, które same przychodzą mu do głowy. Obecnie uważa się za współautora swoich książek – wraz ze swoimi czytelnikami. Jest uzależniony od spotkań autorskich, chciałby wiedzieć co czytelnicy zmieniliby w jego książkach. A my to mu z pewnością zapewnimy.

Andrzej Ziemiański. Autor wspomnianej “Achai” – jednych z najbardziej poczytnych książek na polskiej scenie fantastycznej. Wielokrotnie nagradzany. Ale to już przecież wiecie. 😉

 

Zdjęcia © by Michał Mucha.