fbpx

Angus Watson (pisarz / Wielka Brytania) [OLD]

W wieku lat trzydziestu kilku Angus Watson miał już za sobą liczne i różnorodne doświadczenia zawodowe: od operatora wózka widłowego po bankiera inwestycyjnego. Odkąd ukończył 30 lat wykonywał rozmaite zlecenia jako dziennikarz freelancer. Pracował dla The Telegraph, The Times i Financial Times, a jego tematy bywały dość wyjątkowe! 

Na potrzeby artykułu do The Telegraph szukał Wielkiej Stopy w Ameryce; nurkował z niemiecką flotą w Scapa Flow, aby napisać do Financial Timesa; pływał nawet wśród lwów morskich u wybrzeży Wysp Galapagos na potrzeby artykułu dla The Times.

To właśnie podczas zlecenia dla The Telegraph podczas eksploracji brytyjskich grodów, wpadł na pomysł napisania trylogii fantasy, której akcja toczy się w epoce żelaza. Koncepcję rozwijał, przemierzając starożytne brytyjskie szlaki podczas pracy nad kolejnymi artykułami.

Publishers Weekly o jego pierwszej debiutanckiej powieści pisał: „Opowieść Watsona jest przesiąknięta krwią i wulgaryzmami – pełna trzewnej walki i przyziemnego humoru oraz podszyta subtelną magią”.

Natomiast wśród recenzji jego książek na portalu LubimyCzytać.pl możemy przeczytać:

  • “Rewelacyjna kontynuacja historii Duga, Łowy i Wiosny, pełna zwrotów akcji i niekonwencjonalnych momentów.” (o Żelaznej Wojnie)
  • “Epicka przygoda fantasty, stworzona w iście amerykańskim stylu. Patetyczna historia, przybliżająca czytelnikowi żywot mężnego bohatera, ratującego świat, zdobywającego serce swojej najdroższej oblubienicy.” (o Umrzesz, kiedy umrzesz)
  • Gdzie boją się iść bogowie to kontynuacja wspaniałej przygody, która niczym nie odbiega od poprzednich tomów. Wartka akcja, walki, bitwy i rozwój poznanych bohaterów to główne zalety całej trylogii.”

Debiutancka książka Angusa Watsona Czas Żelaza została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Fantastyka, a na Foconie dowiemy się co, po dwóch zakończonych cyklach, autor planuje dalej.