fbpx

Jack Campbell (pisarz / USA) [OLD]

John G. Hemry – emerytowany oficer US Navy. Jego kariera wojskowa obfitowała w doświadczenia, był nawigatorem, oficerem artylerii, oficerem wywiadu, pracował w komórkach antyterrorystycznych i nie tylko.

John G. Hemry książki wydaje pod pseudonimem Jack Campbell.

Jego horyzonty literackie są bardzo szerokie. Jako Jack Campbell stworzył space operę “Zaginiona flota”, która stała się bestsellerem New York Timesa. Ostatnia z wydanych w Polsce części: “Przestrzeń zewnętrzna: Lewiatan” została wyróżniona nominacją do tytułu Książka Roku 2020 serwisu LubimyCzytać.pl w kategorii science-fiction. Pod tym samym pseudonimem pisze serię “The Pillars of Reality”, która łączy w sobie steampunk z “high fantasy”.

Z kolei jako John G. Hemry napisał trylogię “Stark’s War”, będącą postapokaliptycznym, militarnym science-fiction. Craig Knight z The British Fantasy Society chwalił pierwszą część za wyróżniające dialogi i dobrze skonstruowane tło wojenne, a z kolei Daniel Cann z Fantasy Book Review stwierdził, że Jack Campbell wykreował w swojej powieści szlachetnego wojownika przyszłości.

Pod pseudonimem Paul Sinclair stworzył serię “JAG in Space” o oficerze statku kosmicznego USS Michaelson. Opublikowana Jack Campbell powieść “The Sister Paradox” zdobyła nagrodę Epic Ebook 2018.

A prywatnie John G. Hemry mieszka w Maryland ze swoją niezłomną żoną określaną jako „S” i z trójką wspaniałych dzieci.

Podczas spotkania będziemy pytali Johna o jego inspiracje, ale także o to jak kariera wojskowa wpływa na twórczość literacką i czemu tak często emerytowani wojskowi przenoszą akcję swoich książek do kosmosu.