fbpx

Konkurs Cosplay 2022

Czas na cosplay!

W tym roku już drugi raz zorganizujemy dla Was konkurs cosplay. Bardzo cieszy nas ogromne zainteresowanie i wysoki poziom konkursu z Foconu 1.0, dlatego tym razem wracamy do Was z jeszcze ciekawszymi atrakcjami! Jeśli chcesz zobaczyć podsumowanie pierwszej edycji konkursu zapraszamy do naszego archiwum.

Kto może wziąć udział w Konkursie Cosplay?

KAŻDY!

Dokładamy starań, aby zaprojektować konkurs tak, aby znalazło się w nim miejsce dla każdego. Dlatego bez względu na to czy jesteś:

  • profesjonalnym cosplayerem/ką i masz za sobą setki sesji, czy konkursów
  • amatorem/ką, który/a robi stroje, bo lubi, ale jeszcze nie ma za dużo materiałów
  • fotografem/ką, który/a uwielbia pracować z cosplayerami i oddawać ducha oryginalnych produkcji

… możesz się zgłosić, spróbować swoich sił i stać się jeszcze lepszy/a w tym co robisz!

Jakie kategorie mamy dla Was w tym roku?

Tym razem przygotowaliśmy dla Was cztery kategorie:

  1. “Najlepszy cosplay – premiera stroju” jest to kategoria dedykowana dla wszystkich, do której można zgłosić cyfrową fotografię dowolnego kostiumu. Powinna jednak prezentować całą sylwetkę lub jej większość (zgodną z materiałem referencyjnym). UWAGA! Do tej kategorii przyjmujemy tylko stroje, które nie były jeszcze prezentowane na innych wydarzeniach. 
  2. “Najlepszy cosplay – kategoria ogólna” to kategoria dedykowana dla tych samych osób co w przypadku „Najlepszego cosplay – premiera stroju” z tą różnicą, że tutaj przyjmujemy również zgłoszenia strojów, które już brały udział w innych konkursach. 
  3. “Cosplay na kwarantannie” stał się naszą tradycją, więc i tym razem postanowiliśmy dać Wam możliwość zgłoszenia zdjęć domowych lub w studio. Masz super kostium i stylizację, a nie robiłeś nigdy profesjonalnych sesji? Oto coś dla Ciebie. Tutaj nie oceniamy walorów technicznych zdjęcia, a tylko sam kostium!
  4. “Najlepsza fotografia cosplayowa” jest to kategoria dedykowana dla fotografów tworzących zdjęcia Cosplayerów. W tej kategorii głównym kryterium będą jakość i walory estetyczne zdjęcia, natomiast nie będzie miała tak dużego znaczenia zgodność z materiałem referencyjnym. 
3(3)

Więcej informacji o nagrodach, zgłoszeniach i jury już wkrótce!

Kiedy będzie to „wkrótce”? Na pewno ruszymy ze zgłoszeniami najpóźniej przed wakacjami 🙂 

Zwycięzcy Konkursu Cosplay na Foconie 1.0

Najlepszy cosplay

IGOR „STYGIAN” CIEŚLAK

Cosplay na kwarantannie

PAULINA
„TSUKI ISEKI”
WASILEWICZ

Najlepsza fotografia cosplayowa

KAROLINA TUL

Specjalne wyróżnienie
Cosplay Cratf

DARIA „DARAYA” KSIĄŻEK