fbpx

Magdalena Stonawska (fandom / Polska) [OLD]

Magdalena Stonawska to fandomowa kobieta orkiestra! Maczała palce w wielu fandomowych inicjatywach. Organizowała, koordynowała i pracowała przy wielu konwentach, między innymi Polconach, Falkonach, Smokonach i Whomanikonach. Jej specjalnością jest program, a już podczas samych wydarzeń prowadzi prelekcje i panele dyskusyjne. Fanowskim sercem od lat związana z Doctor Who – współprowadzi poświęcony mu portal Whosome.pl.

Magdalena stara się być głosem niesłyszanych i głosicielką pozytywnych treści. Zapoczątkowała akcję #FajnaPolskaFantastyka, która ma na celu skłonienie czytelników do dzielenia się pozytywnymi refleksjami na temat książek i autorów, zamiast szerzenia narodowego narzekactwa. W polskiej literaturze fantastycznej poszukuje marginalizowanych głosów i wartości humanistycznych. Stąd narodziła się grupa Polifonia Fantastyczna oraz Grupa Wydawnicza Alpaka – wydawnictwo non-profit, w ramach którego ukazała się m.in. antologia queerowej fantastyki „Tęczowe i fantastyczne” (którą możecie pobrać tutaj – klik).

Magdalena prywatnie jest kulturoznawczynią i redaktorką.

Podczas Foconu na pewno będziecie mieli okazję posłuchać Magdaleny opowiadającej o działaniach Grupy Wydawniczej Alpaka, o tęczowej stronie fantastyki, ale też zobaczycie ją w roli prowadzącej spotkania czy panele z naszymi gośćmi, więc przeglądajcie program uważnie!