fbpx

Marta Fijak (gry komputerowe / Polska) [OLD]

 

Marta Fijak swoje wykształcenie zdobywała na kierunku biologii eksperymentalnej, jednak karierę zawodową oparła na grach komputerowych. Doświadczenie zdobywała różnorodnie: począwszy od analizy danych w grach F2P, po projektowanie bestsellerowych gier pokroju Frostpunka.

Miłość do gier kultywuje od dzieciństwa i pierwszej styczności z Super Frog. Już wtedy marzyła o tym, by w przyszłości tworzyć gry, choć wówczas wydawało się to nierealne.

W liceum stworzyła kilka prototypów gier i animacji, a gdy nadszedł czas wyboru studiów… poszła na dwa kierunki: biologię i informatykę. Podczas studiów musiała odbyć praktyki w firmie produkującej gry. Wtedy właśnie rozpoczęła swój miesięczny staż w firmie Techland. Sama myśl o spełnieniu marzeń z dzieciństwa była tak niesamowita, że zapytana o wynagrodzenie, odparła: za darmo.

Po zakończeniu stażu musiała pogodzić studiowanie biologii z pasją do gier. Udało jej się wtedy stworzyć trzy tytuły, z których jeden zgłosiła do konkursu. Jak sama mówi, nie udało  się wygrać, ale udało się dostać pracę, która pozwoliła jej rozpocząć spełnianie marzeń.

Po dziś czerpie przyjemność z pracy przy skryptach, jak i z analizy teorii stojącej za projektowaniem gier.

Ostatnio pracowała na stanowisku Lead Game Designera w 11 bit studios. Teraz Marta rozpocznie nowy rozdział w swoim zawodowym życiu – jaki? Zapytajcie Martę na żywo podczas spotkania!