fbpx

Mateusz Urbanowicz (grafik / Japonia) [OLD]

Mateusz Urbanowicz mieszka w Japonii, a dokładniej w mieście Kobe, ale pochodzi ze śląska. Stypendium rządu japońskiego otworzyło temu wyjątkowemu artyście szeroką drogę do kariery zagranicą. To właśnie w Japonii rozpoczął tam studiowanie animacji i komiksu. Edukację ukończył z wyróżnieniem tworząc krótkometrażowy film “Right places”. 

Od 2013 r. pracował jako pełnoetatowy Background Artist w studiu Comix Wave Films w Tokio. Mateusz jednak bardzo sobie ceni swój rozwój i własną drogę artystyczną. Dlatego aby nie zaniedbywać swoich indywidualnych projektów, od 2017 roku rozpoczął pracę jako Freelancer. Zaowocowało to powstaniem albumu ilustracji akwarelowych “Tokyo Storefronts”. Ten czas i niezależność, które zyskał na tym rodzaju pracy pozwoliły mu rozwijać swoje umiejętności w stronę tworzenia komiksów, ilustracji, animacji, czy też filmów na YouTube. 

O to jak pracuje się w mieście o kulturze tak różnej od każdej innej na świecie oraz o tym jak rozpocząć nowe życie artysty w tym nietuzinkowym kraju, opowie Wam prosto z Japonii Mateusz Urbanowicz. A to wszystko już na Foconie!