fbpx

Misja Foconu

Jesteśmy Fokarianami z planety Focon i wyznajemy fantastykę!

📚 🎲 🎮 🗯️ 🎭 🎞️ 🎥 🎫 🧙 🧙‍♂️ 🧹 🧝 🧝‍♂️ 🧞

Focon powstał w głowie naszej głównej koordynatorki – Anny Kłos. Jego genezą była wielokrotnie wracająca fala pandemii oraz wspólna dla tak wielu z nas tęsknota za konwentami i wszelkiego innego rodzaju wydarzeniami fantastycznymi. Jednak z dnia na dzień Focon coraz mniej przypominał „dziecko pandemii”, która zamknęła nas na tyle czasu w domach – stał się pełnoprawnym elementem nowej rzeczywistości. Zmiana nastąpiła, gdy wielu z nas uświadomiło sobie, że niektórzy miłośnicy fantastyki nie mają jak jeździć na konwenty, czy festiwale, nawet jeśli chcą. Inni natomiast chcą spotykać się z gośćmi, grać w gry, ale… wyjeżdżać też nie chcą.

Nasza główna koordynatorka, mając kilkoro dzieci, już od dawna nie była nigdzie poza miejscowością w której mieszka. Jedna z uczestniczek Foconu 1.0 nie wyjeżdża, bo ma niepełnosprawność ruchową, inna – mieszka w małej miejscowości i jest zbyt młoda na samotne wycieczki na drugi koniec Polski. Następny uczestnik już dawno nie mieszka w Polsce, ale wciąż jest fanem naszej kultury fantastycznej, a jeszcze kolejny najzwyczajniej w świecie nie lubi tłumów, które są nieodłączną częścią dużych, stacjonarnych, wydarzeń…

✨ Dla tych wszystkich ludzi Focon jest i będzie online.

✨ Wykorzystamy naszą przewagę – brak ograniczeń czasu i przestrzeni – żeby zabrać Was do świata książek, gier oraz wspaniałych kultur. U nas spotkacie na żywo gości z najróżniejszych zakamarków świata.

✨Stworzymy atrakcje, które pozwolą Wam rozwijać fantastyczne pasje, nie ruszając się z domu. Konkurs cosplay, konkurs literacki, game jam – to tylko początek naszych możliwości i fantazji.

✨ Będziemy promować czytelnictwo, nie tylko wśród dzieci, ale przede wszystkim wśród dorosłych.

✨ Będziemy promować odpowiedzialną i rozsądną rozrywkę w każdej fantastycznej dziedzinie – od gier komputerowych, RPG, LARPów po cosplay – wszędzie tam, gdzie zajdzie potrzeba.

✨ Będziemy promować i wspierać wszystkich, którzy chcą dołączyć do rodziny fantastycznych pisarzy, dlatego dajemy Wam wyzwanie #CzytamDebiuty #WspieramDebiutantów, a później wspólnie przyznamy najlepszemu debiutantowi naszą nagrodę – Szklaną Fokę.

✨ Będziemy promować i wspierać rodzimych twórców, wydawców, rękodzielników i wszystkie firmy z naszej fantastycznej domeny.

✨ Zawsze będziemy wyznawcami fantastyki, ponieważ uważamy, że w naszej wspólnocie zainteresowań żadne poglądy nie mogą nas poróżnić.

I już tylko pozostaje nam jedno... Widzimy się 28-31.10!