fbpx

Przemysław Marszał (gry komputerowe / Polska) [OLD]

Przemysław Marszał jest współzałożycielem jednego z największych producentów gier komputerowych w Polsce – 11 bit studios. Przez długie lata był dyrektorem artystycznym studia, obecnie zajmuje stanowisko prezesa zarządu. Odpowiada za finalny wygląd wszystkich gier, nad którymi pracuje 11 bit studios. Nadzoruje projekty od etapu prototypu, po dzień premiery. Ze swoim 20-letnim doświadczeniem w branży gier, niezmiennie pracuje nad innowacyjnymi tytułami. To między innymi dzięki niemu 11 bit studios słynie z gier prowokujących do głębszej refleksji i niebanalnych w odbiorze.

Najbardziej rozpoznawalne produkcje 11 bit studios to: seria “Anomaly”, „This War of Mine” oraz najmłodszy, bestsellerowy „Frostpunk”. “This War of Mine” nie tylko podbiło serca fanów gier, ale zostało dostrzeżone przez mainstream (o grze pisały media takie jak “The Guardian” czy “New York Times”), by w końcu uzyskać miejsce w rodzimym kanonie lektur szkolnych. Co czyni tę wyjątkową grę nową formą dziedzictwa kulturowego.

Prywatnie Przemysław Marszał jest fanem japońskiej mangi i między innymi o dorosłym do niej podejściu będziemy z nim rozmawiać.

Chcecie wiedzieć jak Przemysław Marszał widzi przyszłość 11 bit studios? Jakie są jego ulubione mangi i co w nich widzi? Śledźcie nasz profil, bo tego nie możecie przegapić!