fbpx

Wspominamy Focon 1.0! (część 1)

Wspominamy Focon 1.0! (część 1)

Co sprawiło, że Focon 1.0 był wyjątkowy? Przede wszystkim wspaniali goście oraz uczestnicy, ale nie musicie wierzyć nam na słowo 😉 Liczby mówią same za siebie. 2473 widzów, 87 gości, 91 uczestników Konkursu Cosplay oraz 26 partnerów medialnych uczyniło pierwszą edycję Foconu wyjątkowym wydarzeniem. W tym roku dokładamy starań, aby Focon 2.0 stał się jeszcze większy i jeszcze lepszy.

Co to był za konwent ❤️ Na Foconie 1.0 mieliście okazję spotkać naprawdę fantastycznych gości z kraju oraz zza granicy. Nasze on-linowe sale odwiedzili m.in. 📚 Guy Gavriel Kay, Peter V. Brett, Marko Kloos, Andrzej Ziemiański czy Magdalena Kozak. Jednak nie samą literaturą konwent żyje, dlatego zaprosiliśmy ludzi związanych nie tylko z książkami. Świat gier przybliżyli Wam m.in. 🎮Przemysław Marszał, prezes 11 bit studios, Marcin Rybiński z Anshar Studios, Magadlena Kucenty i Mateusz Szymański z CD Project Red oraz Joey Yu – prawdziwy człowiek orkiestra. O to, aby kostki toczyły się gładko w dziale gier planszowych, zadbał m.in. 🎲 Michał Oracz – twórca Neuroshimy Hex! – natomiast o komiksach, mandze i grafice opowiadali m.in. 🗯️ związany z DC Comics Karl Kerschl oraz Mateusz Urbanowicz. Nie mogło zabraknąć także działu poświęconego cosplayowi, którego gośćmi zostały m.in. 🧙‍♂️ Mochi Chuu i Shappi. Grono fantastycznych gości zasilili również ludzie sceny, zarówno teatralnej, filmowej, jak i muzycznej. 🎭 Marek Brodzki, Jacek Mikołajczyk, a także Marek Hucz i Jan Jurkowski z Grupy Filmowej Darwin odpowiadali na Wasze pytania, podobnie jak 🎸wokalista zespołu Nocny Kochanek Krzysztof Sokołowski oraz Robert Brown z Abney Park. Wszystko po to, abyście się mogli bawić jak najlepiej.

Które spotkanie albo prelekcja zapadło Wam w pamięć? Koniecznie podzielcie się swoimi wspomnieniami z pierwszego Foconu!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.