fbpx

Yu Joey (gry komputerowe / Szanghaj, Chiny) [OLD]

Joey Yu to wielokrotnie nagradzany powieściopisarz oraz twórca scenariuszy zarówno do komiksów, gier, chociażby do League of Legends, ale także animacji. W 2018 roku został laureatem prestiżowej nagrody Terran Award ufundowanej przez twórcę jednej z najpopularniejszych serii fantasy na świecie George’a R. R. Martina. Joey swojej pracy nie zna żadnych granic! Współpracuje z profesjonalistami z wielu dziedzin, tworzy projekty, które kończą się spektakularnym sukcesem. Jak sam mówi: komunikacja jest dla niego niesamowicie ważna i to właśnie dzięki pracy zespołowej każdy może pokazać swój prawdziwy potencjał.

Joey Yu opublikował wiele powieści ze świata fantasy, jak i science fiction. Pracował nad różnymi projektami między innymi jako reżyser narracji przy tworzeniu uniwersum „Void of light”. W swojej pracy nie ogranicza się do jednej dziedziny sztuki. Swoje możliwości wykorzystuje zarówno w grach, komiksach, jak i animacjach.

Do jego największych projektów ze świata gier komputerowych trzeba zaliczyć, tworzenie historii dla postaci z czołowej gry e-sportowej “League of Legends”. Podczas współpracy z firmą Riot Games miał możliwość napisania „The Bow, and the Kunai” i „Between Light and Darkness”. W branży gamingowej współpracował również Tencent Games biorąc czynny udział przy tworzeniu niesamowitych gier. 

Witać, że Joey wszystkie swoje projekty traktuje bardzo poważnie i dzięki temu odnoszą sukcesy. W świecie animacji nie było inaczej. Aktualnie pracuje z dwiema dużymi korporacjami gamingowymi nad projektami animacyjnymi.Tworzył scenariusz do 

pełnometrażowego filmu opartego na “Aotu World”.

W dziedzinie komiksów Joey Yu pracował między innymi nad „Split Earth Saga„,który był dużym sukcesem na Kickstarterze. Poza tym brał udział przy tworzeniu wielu mniejszych projektów.

Przyjdź na spotkanie, odkryj świat gier, komiksów i animacji razem z naszym gościem! Jeśli choć jeden z tych tematów jest dla Ciebie ciekawy, to nie możesz tego przegapić!


A jeśli w oczekiwaniu na Focon chcesz przeczytać jedną z historii Yu Joey’a stworzonych dla League of Legends musisz koniecznie zajrzeć tutaj: https://universe.leagueoflegends.com/en_US/story/bow-and-kunai/