fbpx

Adam Kwapiński (gry planszowe / Polska) [OLD]

Jego pierwsza myśl o karierze twórcy gier planszowych pojawiła ponad 10 lat temu kiedy wraz z przyjaciółm stworzył Teomachię. To wtedy poczuł, że to coś więcej niż hobby i chce się tym zająć na poważnie co skończyło się założeniem niewielkiego wydawnictwa – Fabryki Gier Historycznych. Obecnie działa jako niezależny twórca współpracując z wieloma wydawcami w Polsce i za granicą. Jako gracz i twórca w grach docenia strategię, a także spójność mechaniki i tematu. Lubi najróżniejsze gry od szybkich gier imprezowych aż po wielogodzinne tytuły dla bardziej zaawansowanych graczy. Do jego ulubionych gier należą Cywilizacja: Poprzez Wieki, Galaxy Trucker i Uczta dla Odyna. 

 

Adam uwielbia tworzyć nowe gry – w wywiadzie na kanale ON TABLE Gry Planszowe podkreśla,. że często pracuje nad kilkoma albo nawet kulkunastoma grami jednocześnie.

 

Stworzył takie tytuły jak: Herosi, Lords of Hellas, InBetween, Nemesis, czyli gry, które zna każdy fan zasiadania przy planszy. Obecnie Adam pracuje między innymi nad planszową adaptacją Frostpunka – kultowej gry komputerowej produkcji 11 bit studio. Gra powinna ukazać się jeszcze w 2021 roku, na co wszyscy fani planszówek i polskiego studia czekają z wypiekami na twarzy. 

 

Jeśli wydawałoby się Wam, że człowiek samymi grami żyje to nie, Adam ma również hobby z zupełnie niezwiązane z planszówkami. Przez ponad 15 lat w ramach hobby trenował taniec irlandzki, jeżdżąc na zawody i występując jako członek zespołu tanecznego Glas Eirin działającego w Lublinie!