fbpx

Anna Kańtoch (pisarka / Polska) [OLD]

Anna Kańtoch jest polską pisarką urodzoną w Katowicach w 1976 r. Jest pisarką zajmującą się z powodzeniem wieloma dziedzinami – tworzy zarówno powieści jak i opowiadania, utwory fantastyczne jak i kryminalne. A do tego jest absolwentką orientalistyki o specjalizacji arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pisanie swoich utworów zaczęła wcześnie dość wcześnie, bo… w czasach szkoły podstawowe! Chociaż jak sama przyznaje nie należały one jeszcze wtedy do wybitnych to lata praktyki sprawiły, że talent został wzbogacony o doskonały warsztat, a jej książki obecnie są rozchwytywane! Dzięki wytrwałości i szlifowaniu swoich pisarskich umiejętności jej obecnego kunsztu nie można porównać do pierwszych kroków jakie stawiała w dzieciństwie. Profesjonalnym debiutem Kańtoch było opublikowane w 2004 roku opowiadanie Diabeł Na Wieży, które ukazało się na łamach czasopisma Science Fiction. Anna Kańtoch ostała doceniona wieloma nagrodami na przestrzeni swojej kariery i jest obecnie jedną z popularniejszych autorek na polskiej scenie fantastycznej. Jeszcze w 2007 r. została nagrodzona nagrodą Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction dla najbardziej obiecującego młodego twórcy. Do tego aż pięciokrotnie otrzymała nagrodę fandomu polskiego im. Janusza A. Zajdla. 

Jest członkinią grupy Harda Horda złożonej z polskich pisarek, a jej teksty pojawiły się w obydwu publikacjach – tytułowej Hardej Hordzie oraz Hardych Baśniach. 

Dowiedzcie się jak to jest zdobywać raz za razem nagrodę Zajdla oraz dlaczego Anna Kańtoch zdecydowała się dołączyć do Hardej Hordy. A jak? Oczywiście pytając ją podczas spotkania na Foconie!