fbpx

Bruno Grigori (pisarz / Polska) [OLD]

Bruno Grigori urodzony w 1972 roku w Krakowie. Absolwent Nowodworka i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Były redaktor naczelny Gier-Online. Pisarz, wykładowca, programista i projektant gier, związany z rodzimą branżą grową od 25 lat. 

Bruno Grigori zadebiutuje w tym roku powieścią „Zły człowiek” wydaną nakładem Wydawnictwa IX. Do głównej historii dołączone zostaną dwie nowele: „Zaćmienie gwiazd” oraz „Dni trochę inne”, których akcja rozgrywa się w tym samym uniwersum, a także z udziałem tych samych bohaterów.

„Zły człowiek” to opowieść z prawdziwym rozmachem rozgrywająca się na trzech odrębnych płaszczyznach czasowych. Będziecie w niej towarzyszami warszawskiego koronera, którego życie destabilizuje się coraz bardziej z każdym kolejnym dniem; spojrzycie na obcego przybysza oczami romantycznej, zakochanej kobiety żyjącej w niemal wiktoriańskim świecie otoczonym przez trujące morza; a wreszcie będziecie świadkami ogromnej kosmicznej operacji, dla której ludzkość jest tylko egzotycznym tłem. Te wszystkie wątki łączą się w zaskakującą, fantastyczną epopeję wypełnioną mitologiczną symboliką.