fbpx

Eugeniusz Dębski (pisarz / Polska) [OLD]

Jeśli są osobistości, których nie trzeba fanom polskiej fantastyki przedstawiać, to Eugeniusz Dębski powinien tę listę otwierać. Jest autorem blisko 30 powieści z gatunku science-fiction, fantasy, thriller science-fiction; tworzył historie alternatywne, a także opublikował przeszło 100 opowiadań w różnych magazynach. Najbardziej znany jest z cyklu powieści o detektywie Owenie Yeatesie oraz z opowiadań fantasy o wojowniku Hondelyku. Natomiast w swojej najnowszej książce, która miała premierę 15 lutego, podejmuje romans z prawie obyczajową, mainstreamową formą i opowiada historię pewnego niedoszłego noblisty.

Przyjdź na spotkanie, jeśli chcesz się dowiedzieć:
– o czym jest jego najnowsza książka i czy to Olga Tokarczuk inspirowała Dębskiego, czy Dębski inspirował Tokarczuk;
– dlaczego media są najważniejszą siłą w otaczającej nas rzeczywistości;
– jak to jest odejść od fantastyki i pójść do mainstreamu i czy od dziś Eugeniusz Dębski rezygnuje z literackiej fikcji.

Zapytamy także Eugeniusza Dębskiego, jak w trakcie jego już prawie 40 lat kariery pisarskiej, zmieniała się polska scena fantastyczna. Dlatego jeśli jesteś fanem fantastyki, albo science-fiction i nie możesz przegapić tego spotkania!
Zdjęcie pochodzi ze spotkania autorskiego dotyczącego książki „Kogel-Nobel” (wydawnictwo Warstwy). Spotkanie odbyło się w ramach Klubu Literackiego PROZA we Wrocławskim Domu Literatury

Fot. Max Pflegel