fbpx

Grzegorz Wielgus (pisarz / Polska) [OLD]

Grzegorz Wielgus sam o sobie mówi, że jest ekspertem od grzebania szpadlem w ziemi. Debiutował Krzyżowcem, ale to jego cykl o Bracie Gotfrydzie sprawił, że czytelnicy zwrócili na niego uwagę. Pęknięta korona oraz Czarcie słowa osadzone w średniowiecznym świecie, opowiadały o losach doświadczonego inkwizytora i członka zakonu dominikanów. W tym roku Grzegorz Wielgus powraca do czytelników z kryminałem Saal, który będzie miał premierę na kilka dni przed Foconem – 20 kwietnia. Autor wielokrotnie też publikował opowiadania w magazynach: Creatio Fantastica, Biały Kruk, Silmaris, Histeria, Szortal i Abyssos.

W recenzjach jego książek można przeczytać:

  • Krzyżowiec to ciężka lektura. Używając określenia „ciężka” mam tu na myśli, że książka porusza czułe struny definiujące człowieczeństwo.
  • Ich [bohaterów Pękniętej Korony – przyp. red.] poczucie humoru do mnie trafia i czuję ten sam dystans do siebie i świata jaki ma Wiedźmin Geralt.
  • Tło historyczne (…) jest unikatowe. Jestem pod wrażeniem biegłości, z jaką autor przeplata wątki historyczne ze światem fantastycznych wierzeń.
  • Czarcie słowa to bardzo dobra książka przygodowa, zwłaszcza dla wielbicieli powieści historycznych. Ta historia wyróżnia się pod wieloma względami, zwłaszcza spośród polskiej współczesnej literatury tego typu i jest zdecydowanie warta uwagi.

Podczas spotkania będziecie mieli okazję zapytać Grzegorza o jego najnowszą książkę – Saal, o średniowieczne historie oraz o to, czemu, jako miłośnik historii, ma sądowy zakaz zbliżania się do epoki renesansu. 😉