fbpx

Klaudia „Foka” Heintze (fandom / Polska) [OLD]

Klaudia „Foka” Heintze – jest to dobry duch polskiego fandomu. Od wielu lat jest zaangażowana w organizację konwentów, jest koordynatorką Seminariów Literackich, Asuconów i niektórych Polconów – w tym była Główną Koordynatorką jubileuszowego – trzydziestego Polcon.

Była nominowana do Identyfikatora Pyrkonu w kategorii Promotor Fantastyki, została laureatką Nagrody im. Krzysztofa „Papiera” Papierkowskiego i pierwszej w historii nagrody KONgres🏆.
Była Prezes Śląski Klub Fantastyki , a aktualnie członek zarządu Związek Stowarzyszeń „Fandom Polski”. Jest opiekunką Polconów z ramienia ZSFP.

Erudytka i tłumaczka. Ceniona prelegentka i panelistka specjalizująca się w tematach literackich, mitologicznych i psychospołecznych. Intelektualnie niespokojny duch: studiowała filozofię, resocjalizację i zarządzanie. Zawodowo: ekspert w dziedzinie perfumiarstwa i krytyk perfumeryjny. Autorka bloga Sabbath of Senses – zmysłowe opowieści o perfumach . Promotorka działań zmierzających do uznania perfumiarstwa za dziedzinę sztuki 🎨.