fbpx

Konkurs Cosplay [OLD]

Zgłoszenia do Konkursu Cosplay na Focon 1.0 zostały zamknięte.

Dziękujemy Wam za wszystkie zgłoszenia! Teraz przed naszym jury ciężka praca, żeby wyłonić zwycięzców spośród tylu wspaniałych prac!

W naszym konkursie znalazło się miejsce dla każdego: bez względu na to czy jesteś cosplayerem i masz za sobą setki sesji i konkursów, czy amatorem, który robi super stroje, ale jeszcze nie ma za dużo materiałów, czy wreszcie fotografem, który uwielbia pracować z cosplayerami.

Wybieramy zwycięzców w trzech kategoriach: 
1) “Najlepszy cosplay – konkurs ogólny” jest to kategoria dedykowana dla wszystkich, do której można zgłosić dowolną cyfrową fotografię dowolnego kostiumu. Wykonana może być dowolną techniką, powinna jednak prezentować całą sylwetkę lub jej większość (zgodną z materiałem referencyjnym). 
2) “Cosplay na kwarantannie” jest to kategoria dedykowana dla zdjęć domowych lub w studio. Masz super kostium i stylizację, a nie robiłeś nigdy profesjonalnych sesji? Oto coś dla Ciebie. Tutaj nie oceniamy walorów technicznych zdjęcia, a tylko sam kostium!
3) “Najlepsza fotografia cosplayowa” jest to kategoria dedykowana dla fotografów tworzących zdjęcia Cosplayerów. W tej kategorii głównym kryterium będą jakość i walory estetyczne zdjęcia, nie natomiast zgodność z materiałem referencyjnym. 

A co można wygrać?

W kategoriach: “Najlepszy cosplay – konkurs ogólny” i “Cosplay na kwarantannie”:
Kurs online makijażu u Anna Donica Studio Urody oraz 200 zł nagrody pieniężnej,
W kategorii: “Najlepsza fotografia cosplayowa”: 200 zł nagrody pieniężnej.

Dodatkowo Jury wyłoni do 5 wyróżnionych prac w każdej kategorii odznaczających się wysokim stopniem spełnienia kryteriów oceny prac, a każda z tych osób otrzyma od nas imienny dyplom zaświadczający o udziale w konkursie i uzyskaniu wyróżnienia. Jedno z wyróżnień, szczególnie wysoko ocenione otrzyma nagrodę specjalną naszego sponsora – sklepu Cosplaycraft w wysokości 200zł do wydania na dowolne produkty. 

Poza tym wszystkie nagrodzone prace czeka fejm i chwała w postaci publikacji u naszych patronów medialnych oraz w relacji z wydarzenia w amerykańskim magazynie Creative Cosplays Magazine