fbpx

Krzysztof Haladyn (pisarz / Polska) [OLD]

Krzysztof Haladyn z wykształcenia jest dziennikarzem i specjalistą od public relations, ale deklaruje, że żadnej pracy się nie boi. Choć jego zainteresowanie literaturą rozpoczęło się, gdy uznał, że tata zbyt szybko zasypia czytając mu na dobranoc, to jego debiut pisarski miał miejsce dopiero w 2016 roku, gdy wdarł się przebojem do konkursu debiutantów z kordonem “Fabrycznej Zony”.

Zadebiutował spektakularnym rajdem przez Zonę (cyklem “Na Skraju Strefy”), a następnie postanowił przenieść czytelnika w przyszłość do cyfrowego Polis – cyberpunkową powieścią „Cyfrak”. Ale pamiętajcie, że jej druga część – “Cyfrak Antywirus” – może zawierać śladowe ilości orzeszków… oraz ogromnych robotów, więc zabezpieczcie się odpowiednio!

W kolejnej z książek autor nawiązuje romans z jeszcze inną epoką: „Ostatnie Namaszczenie” przenosi czytelnika do czasów II Wojny Światowej. Gdzieś na wschodzie Polski w ręce kapelana walczącego oddziału autor wkłada księgę zaklęć – tworząc poruszający mariaż historii i magii. Każdy cykl powieści rozgrywa się w innym czasie i miejscu, ale łączą je kunszt i niebanalne pomysły autora.

Oprócz książek Krzysztof Haladyn w swoim prywatnym czasie uwielbia gry, zarówno te na planszy jak i na monitorze. Nie gardzi także dobrym filmem.

Mówi, że dwie wizyty w Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej AES przypłacił utratą owłosienia w górnej części czaszki, więc teraz chciałby jechać w jakieś bezpieczniejsze miejsce. Myśli o Nowej Ziemi (skąd według Sołżenicyna żaden kontrrewolucja nie wrócił żywy)… lub o okolicach zakładów Majak, czyli jednego z największych zakładów atomowych Rosji, odpowiedzialnego za skażenie w 1957 roku dużego obszaru Uralu…

Więc jeśli chcecie o coś zapytać Krzysztofa Haladyna – warto się spieszyć! Tym bardziej, że 4 lutego przyznał się w mediach społecznościowych, że skończył pisać nową książkę o tytule “Horda”.