fbpx

Zostań prelegentem! [OLD]

English version here.

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 28.03 do POŁNOCY!

Fantasy Online Convention będzie się różnić od tradycyjnych wydarzeń – w końcu odbywa się w internecie! Program będzie się składał z kilku bloków:

  • Autorskiego – przeznaczonego na panele z twórcami;
  • Od fanów dla fanów – do którego każdy może zgłosić punkt programu;
  • Prezentacji wystawców.

Prelekcje „Od fanów dla fanów” mogą poruszać dowolną tematykę związaną z szeroko rozumianą fantastyką. Od fantasy po science-fiction, od zachodu po daleki wschód, od gier planszowych po komputerowe… Co Ci w duszy gra, to mam zaśpiewaj w zgłoszeniu.

Najlepiej jeśli od razu podrzucisz swój filmik, choćby nagrany przez Messengera, żebyśmy nie było wątpliwości, że lubisz mówić przez internet.

FOCON jest wydarzeniem online, a internet, jak wiadomo, rządzi się własnymi prawami. Zależy nam, aby wydarzenie było jak najbardziej atrakcyjne dla wszystkich uczestników – tych aktywnych, jak Ty, nasz potencjalny prelegencie, oraz dla tych, którzy będą tylko słuchali.
Z tego powodu mamy kilka rozwiązań lub sugestii z którymi warto się zapoznać przed zgłoszeniem.

  1. Badania pokazują, że widz internetowy jest w stanie wysłuchać z uwagą ok 15 minut materiału video w którym bezpośrednio nie uczestniczy. Spójrz na swoje ulubione kanały na Youtube, większość najpopularniejszych filmów trwa nie więcej niż kwadrans. Dlatego lepiej jest wybrać węższy temat, a opowiedzieć o nim możliwie dokładnie, wtedy uczestnicy będą bardziej zainteresowani, a Ty będziesz mówić przez cały czas do pełnej sali. W związku z tym czas trwania jednej prelekcji to 15 minut (maksymalnie 25 jeśli przekonasz nas, że publiczność nie wypuści Cię z sali szybciej!).
  2. Poza ciekawym tematem, na przyjemność z brania udziału w takim wydarzeniu wpływa też zaangażowanie słuchaczy w prelekcję. Najłatwiej osiągnąć na dwa sposoby: tworząc prelekcję interaktywną, dającą widzowi uczestniczyć w spotkaniu lub prowadząc je w formie rozmowy/wywiadu. Dlatego zachęcamy do tworzenia prelekcji w parach 🙂 Ale jest to jedynie nasza podpowiedź i nie ma wpływu na akceptację zgłoszenia 🙂
  3. Musisz przygotować się na fejm o chwałę w formie video! Wszystkie wystąpienia będą rejestrowane, a przed wydarzeniem zaprosimy Cię do nagrania zaproszenia na Twoją prelekcję.
  4. Wiemy, że forma wydarzenia jest innowacyjna dlatego, jeśli masz pytania to pisz śmiało na email lub What’sApp!

To jak? Gotowy? Gotowa? To wypełnij formularz i daj się poznać!

Nim się zgłosisz, musisz jeszcze wiedzieć, że wszystkie wystąpienia zostaną nagrane i będą przez nas później publikowane oraz wykorzystywane do prezentacji Fantasy Online Convention, a zgłaszając się akceptujesz, że będziemy wykorzystywać uwieczniony w ten sposób Twój wizerunek 🙂

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 28.03 do POŁNOCY!