fbpx

Goście – Książki & Komiks

Goście – Książki & Komiks

#Focarianie Oto kolejni goście!

Kilka dni było nas mniej słychać, ale to dlatego, że mieliśmy bardzo dużo pracy przy mniej widocznych na pierwszy rzut oka rzeczach. Ale już wracamy do Was z kolejną porcją gości z Polski i USA – pisarzy i twórcę komiksu.

John G. Hemry, który publikuje pod pseudonimem Jack Campbell – emerytowany oficer US Navy. Jako Jack Campbell stworzył space operę “Zaginiona Flota”, która stała się bestsellerem New York Timesa. Ostatnia z wydanych w Polsce części: “Przestrzeń Zewnętrzna: Lewiatan” została wyróżniona nominacją do tytułu Książka Roku 2020 serwisu LubimyCzytać.pl w kategorii science-fiction. Z kolei jako John G. Hemry napisał trylogię “Stark’s War”, będącą postapokaliptycznym, militarnym science-fiction.

Bartek Biedrzycki, rocznik 1978, robił w swoim życiu tyle rzeczy, że na pełen opis jego działalności zużylibyśmy klawiaturę. W telegraficznym skrócie możemy powiedzieć Wam, że jest to: polski scenarzysta, wydawca i publicysta komiksowy, podcaster, autor fantastyki i science-fiction. Zajrzyjcie koniecznie do opisu Bartka na stronie, nie zawiedzie Was!

Krzysztof Haladyn z wykształcenia jest dziennikarzem i specjalistą od public relations, ale deklaruje, że żadnej pracy się nie boi. Jego historia zaczyna się od spektakularnego rajdu przez Zonę, który rozpoczął udziałem w konkursie debiutantów. Następnie Krzysztof Haladyn zabiera w podróż do cyfrowego Polis – z cyberpunkową powieścią „Cyfrak”, którą podbił serca kolejnych fanów. Natomiast w „Ostatnim namaszczeniu” stworzył poruszający mariaż historii i magii.Ta ogromna różnorodność stworzonych światów zapewniła mu wielu czytelników.Jeśli chcecie o coś zapytać Krzysztofa Haladyna powinniście się spieszyć, bo zapytany o swoje najbliższe plany turystyczne, deklaruje jedne z bardziej skażonych terenów na świecie. 😉

Hubert Ronek jest polskim twórcą komiksów, rysownikiem i scenarzystą. To autor komiksów: “Kraina Herzoga”, “Dom Żałoby”, “Henryk i Bonifacy”, “Ziarnko Prawdy”, serii “Jestem Bogiem”, a także popularnych serii dla dzieci: “Wojenna Odyseja Antka Srebrnego”, „Sieciaki” oraz „Ada, Junior i Pirat” – publikowanej przez 12 lat w prasie dziecięcej. Z wykształcenia jest zarówno magistrem sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie jak i magistrem filologii polskiej. Obecnie tworzy kolejne komiksy historyczne dla młodszych czytelników i dwa autorskie projekty – serię fantasy „World of Aghart” oraz opowieść przygodowo-obyczajową w klimatach postapo zatytułowaną”W.E.”. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o jego pracach, jak i o samym rysowaniu komiksów – nie możecie przegapić tego spotkania.

Kogo jeszcze byście chcieli u nas zobaczyć? 😍

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.