fbpx

Maria Zdybska (pisarka / Polska) [OLD]

 Pochodzi z magicznego Świętokrzyskiego, mieszka w zaczarowanym Krakowie, ale w jej żyłach zamiast krwi płynie morska woda. Jedną z jej największych pasji, poza pisaniem, są podróże – im dalej na północ tym lepiej, zwłaszcza że jest przekonana, że zjawisko zorzy polarnej jest niezbitym dowodem na istnienie magii.

Pisze fantastykę inspirowaną wiedzą o mitologicznych symbolach i wzajemnym przenikaniu się motywów wspólnych dla różnych kultur. Fascynuje ją zwłaszcza trwałość i tożsamość motywów w różnych kontekstach kulturowych oraz wszystko to, co wiąże się z granicami i liminalnością, tym co „pomiędzy”, „obok” i „na rubieżach”.

 

W 2017 r. debiutowała powieścią fantasy „Wyspa Mgieł” opublikowaną przez Wydawnictwo Inanna, otwierając w ten sposób trylogię “Krucze Serce”. Jej kolejne tomy to „Jezioro Cieni’ (2019) oraz „Wybrzeże Snów” (2020). Autorka publikowała również opowiadania w wielu antologiach, a stawiając sobie poprzeczkę coraz wyżej, rozpoczęła również publikowanie w języku angielskim (opowiadanie „Matter of Perception” dostępne na Amazonie).