fbpx

Marko Kloos (pisarz / USA) [OLD]

Marko Kloos jest pisarzem fantasy i science-fiction. Ukończył Viable Paradise SF/F Writers’ Workshop. W 2019 roku jego opowiadania “Lucky Thirteen” (“Szczęśliwa Trzynastka”) i “On The Use Of Shape-Shifters In Warfare” (“Zmiennokształtni”) zostały zaadaptowane jako odcinki antologii Netfliksa “Love, Death & Robots”.

Prywatnie Marko był również żołnierzem, służył w wojsku RFN jako młodszy podoficer, ale w swojej bogatej historii był księgarzem, dokerem, robotem z działu obsługi technicznej i administratorem sieci w korporacji. Urodził się w Niemczech, ale obecnie mieszka z żoną i dwójką dzieci w amerykańskim stanie New Hampshire. Jak sam mówi, poza tym, że jest pisarzem, jest też nie opłacanym służącym swoich dzieci.

Jego serie “Frontlines” oraz “Wojny Palladowe” zostały wydane przez Fabrykę Słów. Pierwsza część “Wojen Palladowych” – “Wstrząsy wtórne” – była nominowana w plebiscycie “Książka Roku 2020” portalu LubimyCzytać.pl.

Kiedy ukaże się “Orders of Battle”, w oryginale wydane w zeszłym roku? Czego można się spodziewać po “Citadel” – trzeciej części cyklu “Wojny Palladowe” – która będzie miała swoją premierę po angielsku w sierpniu tego roku? Na te i wiele innych pytań Marko odpowie podczas spotkania autorskiego!