fbpx

Mochi Chuu (Cosplayerka / Włochy) [OLD]

Mochi Chuu, czyli w rzeczywistości Caterina Rocchi to 22-letnia cosplayerka z Włoch. Od dzieciństwa była zainteresowana sztuką, a później też cosplay’em. Pewnie wielu z Was zna z własnego doświadczenia jej historię: rodzice Mochi uważali, że jej hobby zagraża jej edukacji, więc na poważnie mogła się mu poświęcić dopiero po wyprowadzce z domu, dwa lata temu. Obecnie studiuje programowanie i design gier komputerowych w Scuola Internazionale Di Comics w Rzymie i mając własne miejsce na Ziemi może tworzyć cosplay’e i wszystko, o czym wcześniej mogła tylko marzyć.

Poza cosplay’em Mochi z pasją gra w Kingdom Hearts, League of Legends, Apex i Genshin Impact. A zapytana o ulubione jedzenie odpowiada: “Cholera, lubię wszystko!” Ale przede wszystkim lubi słodycze, pizzę, sushi i makaron! Obiecu

jemy podczas najbliższej wizyty Mochi zaserwować jej pierogi! 🙂

Na swój pierwszy cosplay Mochi wybrała Uravity z Boku no Hero. Gdy zaczynała tworzyć swoje początkowe prace, jak sama mówi, daleko było im do doskonałości. Ogromne wsparcie ze strony społeczności cosplayerów zainspirowało ją do tworzenia kolejnych postaci. I choć jej pierwsza wersja Ochako była daleka od ideału, to dzięki temu do dziś jest to jej ulubiony cosplay.

Mochi z pasją śledzi poczynania innych twórców, ponieważ pozwala jej to znaleźć coraz to nowe źródła inspiracji, ale przede wszystkim dlatego, że uwielbia patrzeć, jak ludzie podchodzą z zaangażowaniem i wielką miłością do tworzenia swoich cosplay’ów. A jej ulubioną cosplayerką z Polski jest Sosenka i chciałaby poznać więcej osób, które się u nas tym zajmują.

Włoskie środowisko cosplayerów jest bardzo zamknięte i nie do końca znane na świecie. Przez to ich rodzimi cosplayerzy nie są tak doceniani jak powinni być. Marzeniem Mochi jest pomóc im wybić się na świecie i pokazać wszystkim, jak dobrzy są w tej sztuce! Przyjdźcie więc na spotkanie i pozwólcie pokazać Mochi, jak wiele Włosi mają do zaoferowania!